Câștigătorii competiției locale TIFF 2018

Studenta Andra Sălăoru a câștigat anul acesta premiul I în valoare de 1500 de euro în cadrul competiției locale la TIFF. Secțiunea este adresată scurtmetrajelor realizate de cineaști profesioniști sau amatori care locuiesc în Cluj-Napoca. În prezent Andra studiază la Facultatea de Teatru și Televiziune, secția Cinematografie și Media, iar filmul ei, Emigranții, abordează o problemă actuală: dificultățile care survin în interiorul unei familii în condițiile în care unul dintre membri este nevoit să lucreze în străinătate.

Mențiunea specială oferită de Fabrica de Pensule a fost câștigată de Szilard Serestely pentru documentarul său despre oamenii străzii din jurul Pieței Mărăști. Felicitări ambilor studenți!