Succes internațional al studenților masteranzi de la Departamentul Maghiar de Teatru

Screen Shot 2014-04-04 at 15.45.24Succes internațional al studenților masteranzi de la Facultatea de Teatru și Televiziune, Departamentul Maghiar de Teatru.

Între 21-27 martie 2014 s-a desfășurat în localitatea Ðakovo (Croația) cea de a 7-a ediție a Festivalului Internațional Dioniz, unde studenții anului I (master) din cadrul Departamentului Maghiar de Teatru au obținut Marele Premiu (ex aequo) al Festivalului cu spectacolul To bee or not to bee împreună cu studenții din Linz (Austria).

Realizatorii spectacolului sunt: Xénia Baricz, Nándor Ferencz, Réka László, Rudolf Molnár, Endre Rácz, Tímea Udvari și Zsuzsanna Vass – studenți anul I MA; Liane Lukász – păpuși; Ferenc Sinkó – mișcare; Vivien Miron Vilidár – grafică. Colaborator tehnic: Attila Almási. Regia: lect. univ. dr. Kisó Kata Palocsay.

Spectacolul va putea fi vizionat în cursul lunii aprilie la Fabrica de Pensule.